Dzieci a stres

Stres, a wychowanie dzieci

Jesteśmy świadomi tego, że już w chwili urodzenia dziecka odczuwamy ogromny stres jeżeli chodzi o cały proces wychowania. Jednak dopiero w dalszym okresie nie jest to jedynie poczucie, ale naprawdę borykamy się z coraz to większym stresem.

W takich chwilach niezbędny staje się Pramolan. Jest to lek przypisywany na stres, nerwice czy depresje. Ważnym aspektem jest, że w procesie identyfikacji bardzo ważną rolę mogą odgrywać tak zwane indywidualne predyspozycje temperamentu oraz usposobienia dziecka. W związku z czym dzieci o dość żywym temperamencie w stosunku do kolejnych osób odtrącających je, bez wątpienia zachowują się dość agresywnie.

Przedstawiając dzieci o dość spokojnym usposobieniu w takich samych sytuacjach jednak nie ujawniają swych uczuć oraz wycofują się z takich interakcji. W sytuacjach życia rodzinnego agresywne zachowanie wielu rodziców u dzieci o bardzo żywym temperamencie wywołują u nich zachowania agresywne.

W takich sytuacjach nie wystąpi jednak identyfikacja uczuciowa. Rodzice powinni dość aktywnie uczestniczyć w procesie wychowania swojego dziecka, aby jednocześnie wpłynąć w prawidłowy sposób na jego rozwój. Skutkuje to również tym, że powinni z jednej strony wzbudzić uczucie przywiązania do danej osoby. Natomiast z drugiej strony konsekwentnie przestrzegać wyuczonych postaw.

Należy mieć również na uwadze, że skuteczność właściwego oddziaływania rodziców bez wątpienia będzie zależała w szczególności od tego czy będą reprezentować swoiste wartości moralno- społeczne – tutaj mamy również kontakt z ogromnym stresem. W rozwoju psychicznym dziecka istotną rolę odgrywają wszelkie interakcje pomiędzy nim, a jego rodzicami oraz działające mechanizmy psychiczne takiego naśladownictwa i modelowania oraz identyfikacji.

Procesy zachodzące w poszczególnej rodzinie stymulowane są między innymi rozgrywającymi się wewnątrz niej interakcjami. Cechy rodziny, jak i również przebieg zjawisk w takich ramach mają istotne uwarunkowania w zewnętrznym oraz pozarodzinnym świecie społecznym bądź w poszczególnych układach czy strukturach społecznych, które są zlokalizowane poza rodziną. Tak czy inaczej trzeba sobie z tym radzić i robić wszystko by umieć zapanować nad stresem, który nas otacza przy wychowywaniu dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *