Pramolan na stres

Pramolan – charakterystyka leku na nerwice

Pramolan jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę. To właśnie on należy do tak zwanej grupy trójpierścieniowych leków, które się stosuje przeciw depresji i nerwicy. Dodatkowo zaznacza się, że można go stosować przeciw występującym lękom. Wiele osób przyjmuje ten lek na stres. Napiszę dzisiaj trochę o Pramolan natomiast po dużo więcej na jego temat zapraszam na www.zscewice.pl

Kolejne zastosowanie to poprawienie nastroju czy uspokojenie. Ciekawostką jest, że jeżeli poda się go wieczorem to bez wątpienia ułatwi nam zasypianie, więc jeśli ktoś na problem z bezsennością to warto się nad nim zastanowić. Należy mieć jednocześnie na uwadze, iż właśnie ten środek wykazuje ogromne powinowactwo do licznych receptorów sigma (jest tutaj mowa o typie pierwszym oraz drugim), jak i również działa ściśle antagonistycznie pośród receptora z grupy H1.

Faktem również jest, że Pramolan wykazuje dość małą aktywność antycholinergiczną oraz w żaden sposób nie hamuje tak zwanego wychwytu zwrotnego występującej serotoniny bądź noradrenaliny. Jednak należy mieć na uwadze, że po długim podawaniu lek ten zmniejsza w dużym stopniu wrażliwość tak zwanych receptorów ß-adrenergicznych występujących w korze mózgowej. Jednym słowem skutki uboczne takie jak bóle głowy, zawroty czy nawet kołatanie serca mogą często występować.

Zaznacza się dodatkowo, iż takie to działanie przeciwhistaminowe jest znaczne. Podkreśla się dodatkowo, że w żaden sposób Pramolan nie wywołuje aspektu uzależnienia. Warto mieć dodatkowo na uwadze, że ukazywany lek jest bez wątpienia wskazany w aspekcie leczenia licznych zaburzeń lękowych odpowiednio uogólnionych oraz zaburzeń lękowych w odniesieniu do postaci somatycznej (w takich to sytuacjach objawia się licznymi fizycznymi dolegliwościami).

W sytuacji, gdy nawet istnieją liczne wskazania do stosowania przedstawianego preparatu to jednak nie zawsze możemy go stosować. Jedną z przyczyn jest fakt, że nie można go stosować wtedy, gdy wykazujemy dużą nadwrażliwość na jeden ze składników występujących w leku Pramolan. Podsumowując zastosowanie leku Pramolan to poprawienie nastroju czy uspokojenie. Jeśli więc jesteś bardzo nerwowy, Twoją dolegliwością jest częsty stres – Pramolan może Ci pomóc.

I tak jak wspomniałem bardzo dobrze wpływa na bezsenność. Należy mieć jednocześnie na uwadze, iż właśnie ten preparat wykazuje ogromne powinowactwo do licznych receptorów sigma. W związku z czym, jeżeli nie jesteśmy uczuleni na Pramolan, a posiadamy wspomniane dolegliwości to powinniśmy udać się do lekarza po receptę.

Jedno przemyślenie nt. „Pramolan – charakterystyka leku na nerwice”

  1. Pramolan u mnie działał fajnie przez jakiś czas. Może depresji nie miałem, ale nerwice już tak. Skutki uboczne trochę też był niestety ale co zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *